Kalmann

Joachim B. Schmidt

ŠVÝCARSKO

DÍLO

Kalmann Óðinsson je samozvaný šerif ze skomírající vesnice na nejsevernějším cípu Islandu. Lidé mají za to, že se mu někdy kolečka v hlavě točí pozpátku, ale on si o tom myslí svoje. Den, co den se toulá po okolních pláních a loví polární lišky. V moři klade návnady na žraloky, jejichž maso fermentuje a dělá ten druhý nejlepší hákarl na celém ostrově. Jednoho mrazivého dne objeví na sněhu čerstvou kaluž krve. Došlo snad k vraždě? Kalmann je odhodlán odhalit pravdu za každou cenu – v kovbojském klobouku, se šerifskou hvězdou a starou mauserovkou. A díky prosté moudrosti a odvaze čistého srdce dokáže všechno zlé zvrátit. Na tohle islandské Fargo jen tak nezapomenete!

Vydalo nakladatelství  Prostor, 2023

AUTOR

© Eva Schram

Joachim B. Schmidt (*1981) vyrostl jako syn farmáře ve švýcarském kantonu Graubünden. Během svých cest po Islandu se do této země natolik zamiloval, že se v roce 2007 natrvalo usadil v Reykjavíku, založil zde rodinu a přijal islandské občanství. Také děj svých knih často zasazuje do drsné islandské krajiny. Oceňovaný autor románů s krimi zápletkou kromě psaní beletrie vede cestovatelský blog a pracuje jako novinář a průvodce po sopečném ostrově.

PŘEKLAD

Marta Eich

Román mě nadchl skvěle vyváženým mixem napětí, humoru, emocí a překvapení, exotickým prostředím islandské přírody i originálními hrdiny. Přesně zapadá do naší edice Současná světová próza, v níž se snažíme českým čtenářům prezentovat mimořádná díla nejen z hlavního proudu anglo-americké prozaické tvorby.

Lenka Vosičková, šéfredaktorka, nakladatelství Prostor