British Library, Conference Centre

Peyton Events (Part of Peyton & Byrne Ltd), 96 Euston Road, London, NW1 2DB

http://www.bl.uk/conferencecentre/conference.html

 

Evropská noc literatury, jejímž je České centrum Londýn spoluorganizátorem, se již po čtvrté bude konat pod záštitou Britské knihovny v jejím konferenčním centru. Letošního maratonu evropské literatury se zúčastní autoři devítí zemí: Paulus Hochgatterer (Rakousko), Pia Juul (Dánsko), Laurent Binet (Francie), Ludwig Steinherr (Německo), Noémi Szécsi (Maďarsko), Ognjen Spahić (Montenegro), Zygmunt Miloszewski (Polsko), Robert Şerban (Srbsko), Anne Swärd (Švédsko). Čtení a moderovanou diskusi autorů doplní knižní stánek předního knihkupectví Foyles, který bude nabízet nejen knihy prezentujících se autorů, ale který bude v rámci evropské literatury v překladu nabízet také literaturu českou.

Michal Ajvaz: Zlatý věk

Překlad: Andrew Oakland, Dalkey Archive Press 2010

Prozaik, esejista, básník a překladatel. V roce 2005 byl oceněn cenou Jaroslava Seiferta za svůj román Prázdné ulice. Tento román byl rovněž nominován na Státní cenu za literature. Jeho roman Cesta na jih se dostal do užšího výběrů literární ceny Magnesia Litera za prózu. Je také autorem románů jako jsou Návrat starého varana, Jiné město, Tyrkysový orel, Tajemství knihy a Lucemburské zahrady, která byla nominována na Magnesia Literatera 2012. V jeho tvorbě se prolínají současné velkoměstské reálie přesně vystihujících genia loci Prahy, a nadpřirozených jevů. Ovlivněn Meyrinkovými mystickými romány z Prahy a Borgesovým magickým realismem Ajvaz využívá prvků dobrodružné literatury, blížíc se tak žánru urban fantasy. Je ale také autorem eseje věnovaného francouzskému filosofovi Derridovi či meditace o spisovateli Borgesovi.

Radka Denemarková: Peníze od Hitlera

Překlad: Andrew Oakland, Canadian Scholars´Press/Women´s Press 2009

Je spisovatelka, dramaturgyně, scénáristka, překladatelka a esejistka. Debutovala se svým románem A já pořád kdo to tluče v roce 2005, po kterém následoval roman Peníze od Hitlera (Magnesia Litera za prózu), monografický roman Smrt, nebudeš se báti aneb Příběh Petra Lébla (Magnesia Litera). Je autorkou monografie o Evaldu Schormovi Sám sobě nepřítelem, Je také autorkou divadelní hry Spací vady.


 
České centrum Česká centra E-mail: CCPraha@czech.cz Pro novináře
Václavské nám. 816/49 Web: www.czechcentres.cz
110 00 Praha 1
CZ  |  EN